Atrakcje dla dzieci w Olsztynie - najlepsze atrakcje dla młodzieży

Atrakcje dla dzieci w Olsztynie - najlepsze atrakcje dla młodzieży
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska14.12.2023 | 8 min.

Atrakcje Olsztyn dla dzieci to świetna opcja dla rodziców szukających ciekawych miejsc, gdzie ich pociechy będą się dobrze bawić i rozwijać. W mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcji dedykowanych najmłodszym - zarówno tych edukacyjnych, rozrywkowych, jak i sportowo-rekreacyjnych. W niniejszym artykule zebraliśmy subjektywny wybór najciekawszych miejsc i atrakcji, które warto odwiedzić z dziećmi w Olsztynie i okolicach.

Kluczowe wnioski:
 • Olsztyn oferuje szeroki wybór atrakcji dla dzieci
 • Wśród propozycji znajdują się zarówno miejsca edukacyjne, rozrywkowe jak i sportowo-rekreacyjne
 • W artykule znajdziesz nasz wybór najciekawszych atrakcji
 • Opisane atrakcje pozwolą umilić pobyt z dziećmi w Olsztynie
 • Zapraszamy do lektury i wybrania się z pociechami do proponowanych miejsc

Najlepsze miejsca zabawy

Olsztyn oferuje szeroki wybór miejsc, gdzie najmłodsi mogą aktywnie i ciekawie spędzić czas. Wśród propozycji znajdziemy zarówno duże centra rozrywki z zabawkami, automatem ze zjeżdżalniami czy trampolinami, jak również mniejsze kluby malucha oferujące zajęcia plastyczne i ruchowe.

Atrakcje Olsztyn dla dzieci mogą liczyć na Park Linowy Tarzania z 10 trasami o różnym stopniu trudności, plac zabaw w Centrum Handlowym Auchan z piratem, 25-metrową zjeżdżalnią i basenem z piłeczkami, czy salę zabaw Hipcio-Hopp oferującą prawdziwą dżunglę aktywności z basenem z piłkami, trampolinami i 40 atrakcjami do wspinania się.

Kluby malucha

Olsztyn atrakcje dla młodzieży to także liczne kluby malucha i miejsca z dedykowanymi zajęciami. Przykładem jest Wesoła Karuzela i Stumilowy Las - tu oprócz standardowych akcesoriów do zabawy, dostępne są też koniki i inne zwierzątka w szkółce jeździeckiej. Klub Malucha Alfik organizuje z kolei zajęcia plastyczne, muzyczne i kulinarne. Znajdziemy tu też specjalną strefę dla niemowląt wyposażoną w leżaczki, karuzelę i zabawki sensoryczne.

Plac zabaw Kaczki

Bardzo popularnym punktem na rodzinnej mapie miasta jest plac zabaw Kaczki położony w Parku Centralnym. Zjeżdżalnie, trampoliny, mini ścianka wspinaczkowa, piaskownice - wszystko w klimacie tytułowych kaczek. Latem można skorzystać z pobliskich fontann. Obok zlokalizowane jest także mini zoo, więc spacer po parku można połączyć z odwiedzinami u zwierząt.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Poza typowymi placami zabaw i parkami trampolin, Olsztyn posiada też szereg atrakcji na świeżym powietrzu - doskonałych na wiosenne i letnie dni. Można tu aktywnie spędzić czas w Lesie Stawigudzkim, skorzystać z torów gokartowych, czy wybrać się na Lasering Tag. Okolice Olsztyna to także farmy edukacyjne, gdzie obok zwierząt znajdziemy place zabaw i inne udogodnienia.

Lasering tag

Atrakcje dla dzieci w Olsztynie obejmują też Lasering Tag - doskonałą zabawę łączącą adrenalinę z aktywnością fizyczną i strategicznym myśleniem. Polega na walce dwóch drużyn strzelających do siebie specjalnymi karabinkami emitującymi podczerwień. Wygrywa zespół, który jako pierwszy trafi i wyeliminuje przeciwników.

W Olsztynie funkcjonuje całoroczny obiekt X laser Park z halą i specjalnie przygotowanymi trasami. Dostępna jest też strzelnica MLB z bronią paintballową - świetna propozycja dla starszych dzieci i młodzieży

Lasering tag to świetny pomysł na urodziny i inne spotkania ze znajomymi. Można tu doskonale bawić się przez cały rok, niezależnie od pogody!

Wesołe Miasteczko Reda

Latem koniecznie trzeba odwiedzić Wesołe Miasteczko Reda mieszczące się na terenie Parku Centralnego. Dostępnych jest tu ponad 20 atrakcji - karuzela Rowerowa, Samochodziki, kolejka Mini Express czy łódka wenecka. Nie brakuje oczywiście waty cukrowej, popcornu i innych słodkości.

Edukacyjne atrakcje dla dzieci

Oprócz typowej rozrywki, w Olsztynie znajdziemy sporo miejsc, które oprócz zabawy poszerzą wiedzę i rozwiną zainteresowania naszych pociech.

Centrum Nauki Experyment 4 strefy tematyczne, pokazy fizyczne i chemiczne
Planetarium Wenus seanse astronomiczne z prelekcją

W Centrum Nauki Experyment znajdziemy ciekawe eksponaty i możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń. Dominują zagadnienia z fizyki, chemii, biologii i geografii. Pod okiem animatorów Centrum można też zobaczyć pokazy chemiczne lub fizyczne - zawsze owocujące spektakularnymi efektami :)

Planetarium Wenus organizuje natomiast seanse astronomiczne - projekcje nieba, gwiazd, galaktyk i planet wyświetlane na kopule o średnicy 7 metrów. Seanse uzupełniane są prelekcją, dzięki czemu można poszerzyć wiedzę z zakresu astronomii.

Park Dzikich Zwierząt

Zwierzęta można zobaczyć też w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie znajduje się Park Dzikich Zwierząt. Na blisko 30 hektarach żyją tu m.in. dziki, sarny, daniele, muflony i lisy. Możliwe są tu zarówno samodzielne spacery, jak również zwiedzanie z przewodnikiem i posłuchanie ciekawostek na temat zwierząt.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne

Atrakcje dla dzieci w Olsztynie - najlepsze atrakcje dla młodzieży

Ruch i aktywność fizyczna to bardzo ważne elementy prawidłowego rozwoju dziecka. Olsztyn oferuje sporo możliwości, aby rozwijać zainteresowania sportowe lub po prostu miło i aktywnie spędzić wolny czas.

 • basen z atrakcjami wodnymi
 • tory gokartowe
 • mini golf
 • aerobik, taniec nowoczesny
 • tenis, szermierka

W Aquasferze oprócz typowego basenu pływackiego dostępna jest strefa rekreacyjna z rwącą rzeką, gejzerami, dyszami wodnymi, masażery i jacuzzi. Można tu skorzystać także z mini golfu, squasha i kortów do tenisa ziemnego.

Miłośnicy motoryzacji powinni wybrać się do Rodzinnego Toru Gokartowego Motoarena lub udać się na jazdę quadami. Na strzelnicy ASG Armagedon można potrenować strzelanie, a w klubie szermierczym AKS OSW Olsztyn - posługiwanie się szpadą, floretem lub szablą.

Olsztyn oferuje ponadto szeroką gamę zajęć sportowych w profesjonalnych klubach sportowych - są tu sekcje piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, lekkoatletyki, kolarstwa, judo i wielu innych.

Lodowisko Błękitna Fala

Zimą koniecznie trzeba wybrać się na lodowisko - Błękitna Fala oferuje szeroką taflę lodu o wymiarach 30x60 m, wypożyczalnię łyżew oraz szkółkę jazdy. Można tu nauczyć się jeździć lub doszlifować technikę jazdy na łyżwach. Lodowisko czynne jest od października do marca.

Wycieczki po okolicy

Olsztyn i okolice to nie tylko atrakcje w samym mieście - tuż za miastem znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Dobrym pomysłem będzie rejs statkiem po jeziorach, rowerowa wycieczka do pobliskich lasów lub wizyta na interaktywnej farmie edukacyjnej.

Rejsy po jeziorach

Latem bardzo popularne są rejsy statkiem Antoni z Przystani Kortowo. Podczas godzinnej wycieczki można zobaczyć urokliwe zakątki Jeziora Krzywego, posłuchać ciekawostek na temat okolicy oraz skorzystać z pokładowego placu zabaw zajmującego cały dolny pokład. Na trasie nie brakuje malowniczych widoków i możliwości obserwowania życia nad wodą.

Jurajskie Ranczo

Najlepsze atrakcje dla młodzieży w okolicach Olsztyna to bez wątpienia Jurajskie Ranczo. To prawdziwa gratka dla małych i dużych miłośników dinozaurów! Oprócz Parku Tyranozaura z kilkudziesięcioma modelami dinozaurów w naturalnych rozmiarach, znajdziemy tu Rezerwat Archeologiczny, wioskę indiańską, plac zabaw oraz park linowy.

Miejsca przyjazne rodzinom

Olsztyn posiada wiele restauracji, kawiarni i lokali rozrywkowych przystosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi - zarówno jeśli chodzi o menu, jak i infrastrukturę.

Wytwórnia Lodów rodzinnych domowe lody w ponad 30 smakach
Klubokawiarnia Cooltura kreatywne zajęcia, urodziny

Przyjazne miejsca to m.in. Wytwórnia Lodów Rodzinnych - manufaktura serwująca prawdziwe, domowe lody w ponad 30 smakach, od tych klasycznych po orzeźwiające sorbety. W ofercie znajdziemy lody bezglutenowe, wegańskie i czekoladowe. Można tu też zorganizować urodziny dla dzieci.

Klubokawiarnia Cooltura oferuje kreatywne zajęcia - gra w kręgle, fitness dla dzieci, projekcje bajek. W menu znajdziemy dania kuchni fusion, desery, domowe ciasta i lemoniady. Organizowane są tu urodziny, spotkania ze znajomymi i rodzinne popołudnia przy dobrej kawie.

Podsumowanie

Olsztyn to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, oferujące szeroki wybór atrakcji dla dzieci w Olsztynie oraz okolicach. W mieście i najbliższych okolicach znajdziemy zarówno duże centra zabawy z parkiem linowym, torami gokartowymi i innymi atrakcjami rozrywkowymi, jak i mniejsze kluby malucha z dedykowanymi zajęciami.

Spora część propozycji dla najmłodszych zlokalizowana jest na świeżym powietrzu, więc doskonale sprawdzą się zarówno podczas wiosennych i letnich wypadów, jak i jesienią, gdy aura wciąż sprzyja. Są to m.in. Wesołe Miasteczko Reda w Parku Centralnym, lodowisko Błękitna Fala, rejsy po jeziorach statkiem Antoni czy Jurajskie Ranczo z parkiem rozrywki.

Oprócz typowej rozrywki, Olsztyn atrakcje dla młodzieży to także propozycje edukacyjne - Centrum Nauki Experyment, Leśny Park Kultury i Wypoczynku z parkiem dzikich zwierząt, czy seanse astronomiczne w Planetarium Wenus. Możliwości aktywnego wypoczynku dostarczają kolej torów gokartowy Motoarena, strzelnica ASG Armagedon czy profesjonalne kluby sportowe.

Miasto posiada również wiele restauracji, kawiarni i cukierni przystosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Znaleźć tu można m.in. smaczne desery, kreatywne zajęcia i miejsca na organizację urodzin. Podsumowując - brak nudy gwarantowany!

Najczęstsze pytania

W Olsztynie polecamy przede wszystkim Park Linowy Tarzania, hipermarket Auchan ze strefą zabaw dla dzieci, salę zabaw Hipcio-Hopp, plac zabaw Kaczki oraz Park Dzikich Zwierząt. Warto też wybrać się do Wesołego Miasteczka Reda lub na rejs statkiem Antoni po jeziorze.

Urodziny w Olsztynie można zorganizować m.in. w sali zabaw Hipcio-Hopp, Jurajskim Ranczo, klubie malucha Alfik lub klubokawiarni Cooltura. Dostępne są tu pakiety urodzinowe z animacjami, poczęstunkiem i prezentami.

Wśród atrakcji edukacyjnych dla dzieci w Olsztynie warto wymienić Centrum Nauki Experyment z ciekawymi eksponatami, Planetarium Wenus z seansami astronomicznymi oraz Park Dzikich Zwierząt prezentujący rodzime gatunki zwierząt.

Aktywne formy spędzania czasu z dziećmi w Olsztynie to m.in. Aquasfera z basenem rekreacyjnym, rodzinny tor gokartowy Motoarena, strzelnica ASG Armagedon oraz lodowisko Błękitna Fala. Oferowane są tu także liczne zajęcia sportowe.

W okolicach Olsztyna koniecznie trzeba odwiedzić Jurajskie Ranczo z parkiem rozrywki, wybrać się na rejs statkiem Antoni po jeziorach lub skorzystać z atrakcji Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

5 Podobnych Artykułów

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć
 3. Mapa Gór Sowich – Szczegółowa mapa Gór Sowich
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Mapa wybrzeża w Polsce: Szczegółowa mapa wybrzeża Bałtyku
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły