Producenci

PBM - ProBioMinerał to naturalny, całkowicie ekologiczny produkt o postaci pudru. Wzmaga kolonizację probiotycznych szczepów, które zapobiegają rozrastaniu się patogennej flory (grzyby oraz pleśnie) oraz usuwają toksyny, które znajdują się na sąsiadującym obszarze. To biologiczne antidotum. Umożliwia rozwój pożytecznym mikroorganizmom, które mogą tworzyć życiową przestrzeń dla ekosystemu. Charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem probiotycznym.

PBM Probiominerał

PBM - Charakterystyka

Probiominerał (PBM) to drobnodyspersyjne złoża osadowe, mające różną genezę mineralną. Określa się je sfermentowanymi minerałami. Ich fizyczna budowa jest stosunkowo prosta. Składają się z najdrobniejszych cząsteczek skały, które przeszły proces biomineralizacji dzięki działaniu różnych mikroorganizmów. Najczęściej są to warstwowe minerały, które długo zalegały, zostały nasycone wodą przez oddziaływanie gruntu, a następnie ukształtowały się warstwowo, aby stworzyć skupiska i zwartej, warstwowej, rurkowatej i włóknistej strukturze.

PBM charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami. Niewielki rozmiar cząsteczek determinuje możliwości wiążące oraz procesy wymiany jonowej. Dzięki temu ProBioMinerał ma dużą powierzchnię adsorpcji, która wynosi do 80 m2/g. Na powierzchni PBM zachodzi wiele procesów adsorpcyjnych, fizyczno-chemicznych oraz wymiany z otoczeniem. Decydują one o możliwości pochłaniania znacznych ilości substancji szkodliwych dla organizmu. ProBioMinerał cechuje się wysoką lepkością i termochłonnością oraz niewielkim przewodnictwem cieplnym i higroskopijnością.

PBM - Zalety

ProBioMinerał ma bardzo wiele zalet i działa dobroczynnie na cały ustrój organizmu. Wpływa na normalizację pracy układu pokarmowego. Neutralizuje, a następnie wydala z organizmy toksyczne substancje, również bakterie oraz ich metabolity. Zmniejsza ilość traconych elektrolitów i wpływa na wzbogacenie ich składu. Działa oczyszczająco na osłabione i chore  komórki, przywraca przemianę materii, odrzuca komórki obumarłe. Poprawia czynność mikroorganizmów, które są pożyteczne dla człowieka.

Bakterie probiotyczne z PBM neutralizują i usuwają florę chorobotwórczą oraz aktywizują wiele korzystnych procesów w organizmie. Wpływają na zmniejszenie poziomu cholesterolu. Przyczyniają się do usuwana stanów zapalnych jelit, które są wywoływane przez bakterie, wirusy i grzyby. Wpływają na obniżenie pH treści jelitowej, dzięki czemu zostaje zahamowany rozwój części bakterii chorobotwórczych. Biorą czynny udział w procesie wytwarzania witaminy K oraz witamin z grupy B. Zwiększają wchłanianie wapna. Działają hamująco na procesy gnilne, powodowane nadmiarem zwierzęcych białek. Wspomagają trawienie cukrów, białek i tłuszczów. Zwiększają wchłaniania składników odżywczych. Znacząco obniżają ryzyko wystąpienia raka jelita grubego.

PBM - skład

Skład PBM jest krótki i prosty: tlenek magnezu, tlenek wapnia, pożyteczne mikroorganizmy.

PBM - sposób użycia

Przygotowanie ProBioMinerał nie wymaga żadnego wysiłku. Stosowanie złoża filtracyjnego PBM wymaga dodania 0,5 łyżeczki PBM do naczynia, w którym znajduje się 1,5 l wody źródlanej lub mineralnej. Tak uzyskaną wodę z nośnikiem probiotycznym można wykorzystać na różne sposoby. Najprostsza metoda użytkowania to picie wody. Można myć nią twarz oraz miejsca intymne. Podczas problemów z jelitami można smarować brzuch papką powstałą poprzez rozdrobnienie 1 łyżeczki PBM z odrobiną wody. Sprawdzi się jako dodatek do lewatyw, wykonywania tamponów probiotycznych, nakładania na tłuszczaki jako puder. Można również pudrować nim obszary skóry, na których występuje egzema, alergia, wysypka. Sprawdzi się jako dodatek do kąpieli lub wody do moczenia stóp. ProBioMinerał może być dodawany do pasty do zębów, kremów lub toniku do twarzy.

Nie wykazano żadnych przeciwwskazań do stosowania. Jest bezpieczny również dla dzieci i zwierząt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl