Producenci

Płyn Lugola 5%, LifeCHEM, 100ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Skuteczny Płyn Lugola, który został stworzony w oparciu o oryginalną recepturę. Została ona stworzona przez lekarza Jeana Lugola. Roztwór został umieszczony w specjalnej, brązowej butelce. Została ona wykonana ze specjalnego szkła HKL. Do dozowania płynu służy pipeta, która została zakończona bambusową oprawą. Całość zapakowana jest w tubę, która ma chronić roztwór wodny w jodku potasu przed promieniowaniem słonecznym. Całość, obecnie, zostaje stworzona pod nadzorem chemików, którzy czuwają nad prawidłowym etapem wyprodukowania.

Jest to w całości produkt chemiczny, który służy do badania obecności skrobi w produktach spożywczych. Wystarczy tylko kilka kropli, aby ocenić, czy ma się do czynienia ze skrobią. Jeżeli tak jest, to płyn Lugola sprawi, że produkt barwi się na czarnofioletowo lub niebieskofioletowo.

Podczas stosowania tego roztworu wodnego należy zachować wszelkie środki ostrożności.  Produkt oryginalny, znanej i cenionej marki LifeChem. 

Składniki

- jod,
- jodek,
- woda destylowana.

Ilość kropli w 1ml:
- ok. 20 kropli.

Zawartość w 1 kropli:
- ok. 2mg jodu,
- ok. 4mg jodku potasu.

Roztwór:
- 5% – dokładność +/-0,5%.

Pojemność

100ml 

Ważne 

- W przypadku połknięcia płynu Lugola, należy natychmiast przepłukać usta wodą. Nie wywoływać wymiotów. Natychmiast wezwać pomoc medyczną.

- W przypadku kontaktu z oczami - przepłukać oczy dużą ilością wody, natychmiast skontaktować się z lekarzem okulistą.

- W przypadku zanieczyszczenia skóry - przemyć skórę dokładnie wodą.

- W przypadku zanieczyszczenia odzieży - natychmiast zanurzyć ją w wodzie i dokładnie wypłukać.

Płyn Lugola jest to odczynnik chemiczny i tylko jako odczynnik, może być stosowany. Nie jest to suplement diety. Każde stosowanie płynu Lugola inne niż jako odczynnik chemiczny - może być szkodliwe dla zdrowia. W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI, SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ, GDYŻ KAŻDE NIEWŁAŚCIWE ZASTOSOWANIE ZAGRAŻA TWOJEMU ŻYCIU LUB ZDROWIU.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl