Radom i Okolice: Atrakcje dla Dzieci w Okolicach Radomia

Radom i Okolice: Atrakcje dla Dzieci w Okolicach Radomia
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska14.12.2023 | 6 min.

Radom Okolice to doskonałe miejsce na wycieczkę z dziećmi. Miasto i okoliczne miejscowości oferują szeroki wybór atrakcji dla najmłodszych - od parków rozrywki, przez obiekty sportowe i edukacyjne, po wystawy interaktywne. Wycieczka do Radomia i okolic z pewnością umili całej rodzinie czas i dostarczy wielu wrażeń.

Kluczowe wnioski:
 • Radomia i okolice mają dużo do zaoferowania rodzinom z dziećmi - parki rozrywki, muzea, miejsca sportowe
 • Znajdziemy tu zarówno obiekty zamknięte, jak baseny, aquaparki, place zabaw, jak i atrakcje na świeżym powietrzu
 • Oferta jest zróżnicowana, każde dziecko znajdzie coś dla siebie - zarówno miłośnicy przyrody, sportu oraz rozrywki
 • Warto zaplanować wycieczkę na cały dzień lub weekend, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji
 • Rekomendowane są wycieczki rodzinne do Radomia, gwarantują one dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym

Radom Okolice Parki Rozrywki Edukacji

Radom i okolice oferują szeroki wybór parków rozrywki i miejsc edukacyjnych, które z pewnością spodobają się dzieciom. Do najchętniej odwiedzanych obiektów należą: Radomskie Centrum Nauki, łączące zabawę z nauką, czy interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Kosmos. Znajdziemy tu również place zabaw, parki linowe oraz sale zabaw, m.in. w Starym Gózdzie czy Zagoździu.

Radomskie Centrum Nauki to prawdziwa gratka dla małych odkrywców. Można tu przeprowadzać samodzielne eksperymenty, uczyć się przez zabawę lub wziąć udział w warsztatach. Do dyspozycji jest planetarium, laboratoria chemiczne i fizyczne oraz interaktywne wystawy.

Park Edukacji i Rozrywki Kosmos

Kolejną atrakcją jest Park Edukacji i Rozrywki Kosmos w Jedlni-Letnisku. To kompleks, w którym można miło spędzić cały dzień. Znajdują się tutaj place i parki zabaw dla dzieci w różnym wieku. Starsze pociechy mogą skorzystać z parku linowego lub ścianki wspinaczkowej. Do tego - kino 5D, sala laserowa, symulatory i wiele innych.

W okolicznych miejscowościach również znajdziemy sporo rozrywek dla dzieci. W Starym Gózdzie funkcjonuje duży plac i park zabaw z mini zoo, a w Zagoździu - kraina trampolin i zjeżdżalni. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

Radom Okolice Obiekty Sportowe Baseny Aquaparki

Radom i okolice to świetna baza wypadowa na sportowo-rekreacyjny weekend z dziećmi. Znajdziemy tu nowoczesne obiekty sportowe, baseny i aquaparki. Do najbardziej znanych należą: Aquarium w Radomiu, Termy Białogórskie oraz basen w Przysusze.

Aquarium w Radomiu to jeden z największych aquaparków w regionie, z bogatą infrastrukturą. Do dyspozycji gości oddano baseny sportowe i rekreacyjne, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny i wiele innych. Jest tu też specjalna strefa dla dzieci, wyposażona w brodzik, małe zjeżdżalnie i plac zabaw.

Z kolei Termy Białogórskie to nowoczesny kompleks basenów leczniczo-rehabilitacyjnych i rekreacyjnych. Oprócz strefy saun i SPA, znajdziemy tu brodziki i zjeżdżalnie przystosowane dla najmłodszych.

Basen kąpielowy w Przysusze również oferuje atrakcje dla całych rodzin - do dyspozycji są m.in. jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa, gejzery oraz brodzik i mini zjeżdżalnie dla dzieci.

Czytaj więcej: Mapa Gór Sowich - Góry Sowie mapa

Radom Okolice Muzea Wystawy Interaktywne

W Radomiu i okolicznych miejscowościach znajduje się kilka ciekawych muzeów i wystaw, które warto odwiedzić z dziećmi. Do interesujących obiektów należą m.in.:

 • Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu,
 • Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu,
 • Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.

W Muzeum Wsi Radomskiej na dzieci czeka wiele atrakcji - mogą zwiedzić chałupy i zagrody chłopskie sprzed wieków, wziąć udział w lekcjach muzealnych i warsztatach. Ponadto w muzeum organizuje się liczne imprezy plenerowe.

Z kolei w Muzeum im. Jacka Malczewskiego zorganizowano specjalną przestrzeń dla najmłodszych zwiedzających. Dzieci mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych i poznać twórczość radomszczańskich artystów.

Radom Okolice Parki Trampoliny Place Zabaw

Radom i Okolice: Atrakcje dla Dzieci w Okolicach Radomia

Rodzice szukający rozrywek w okolicach Radomia mogą wybrać się z dziećmi do jednego z licznych parków trampolin lub placów zabaw. Do najchętniej odwiedzanych obiektów należą m.in.:

Jump Arena Radom Mega Park Trampolin Gózd
Happy Hop Jedlnia-Letnisko Kraina Trampolin i Zjeżdżalni Zagoźdź

W tych miejscach dzieci mogą do woli skakać na trampolinach, korzystać ze zjeżdżalni i ścianek wspinaczkowych. Zabawa gwarantowana!

Ponadto w okolicznych miejscowościach znajduje się wiele przestrzennych, nowoczesnych placów zabaw (m.in. w Wolanowie, Zakrzewie, Wierzbicy). Każdy maluch znajdzie tu coś dla siebie.

Radom Okolice Wycieczki Przyrodnicze Zwierzęta

Okolice Radomia to doskonały teren na wycieczki przyrodnicze z dziećmi. Można wybrać się do jednego z rezerwatów lub lasów, np. Rezerwatu Bikicza Bór czy Lasów Staropolskich. Odwiedzić też warto Ogród Botaniczny lub Palmiarnię w Radomiu.

Niezapomniane wrażenia zapewnią też zwierzęta - dzieci ucieszą się z wizyty w radomszczańskim Ogrodzie Zoologicznym lub na radomszczańskiej Zagrodzie Edukacyjnej Słoneczna Polana.

Wycieczki do lasu, parku lub ogrodu botanicznego pozwalają odkrywać przyrodę, uczyć się rozpoznawania roślin i zwierząt. To świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Radom Okolice Imprezy Animacje Warsztaty

Radom i miejscowości w okolicy organizują wiele cyklicznych imprez i animacji skierowanych do dzieci. Można tu skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i zajęć edukacyjno-artystycznych.

W Radomiu odbywają się festiwale (np. Kolorowa Strefa Dziecka), jarmarki i pikniki rodzinne (m.in. na terenie Agatów). Do stałej oferty należą warsztaty w instytucjach kultury, m.in. w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska.

Również okoliczne miejscowości (Jedlińsk, Przytyk, Zwolen) organizują liczne, cykliczne imprezy dla dzieci i rodzin: festyny, pikniki, kiermasze. Można tu skorzystać z bogatej oferty zajęć i animacji.

Podsumowanie

Radom i Okolice to świetny kierunek na weekendowy wypad z dziećmi. Miasto i okoliczne miejscowości mają bardzo dużo do zaoferowania najmłodszym - zarówno jeśli chodzi o edukację, jak i rozrywkę. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Można wybrać się do jednego z parków rozrywki i edukacji, np. do interaktywnego Centrum Nauki lub Parku Kosmos. Starsze dzieci docenią parki linowe, ścianki wspinaczkowe, trampoliny i place zabaw. W okolicy działa też kilka ciekawych muzeów z ofertą dla najmłodszych.

Radom i okolice mają także bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną z nowoczesnymi aquaparkami, basenami i obiektami sportowymi. Można tu aktywnie spędzić czas razem z dziećmi.

Dodatkowo przez cały rok organizowane są imprezy, festyny i animacje dla dzieci i rodzin. Okolice Radomia to także świetny teren na rodzinne wycieczki przyrodnicze.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć
 3. Mapa Gór Sowich – Szczegółowa mapa Gór Sowich
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Co zabrać ze sobą podczas podróży do Grecji
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły