Samochody Dubaj - Auta z Dubaju, Dubaj Samochody

Samochody Dubaj - Auta z Dubaju, Dubaj Samochody
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska14.12.2023 | 6 min.

Samochody Dubaj to popularny trend importowania samochodów używanych z Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Polski.

Kluczowe wnioski:
 • Samochody z Dubaju są zazwyczaj tańsze niż w Polsce, a jednocześnie mają niskie przebiegi.
 • W Dubaju jest duży wybór aut z całego świata, głównie niemieckich i japońskich.
 • Przy zakupie trzeba sprawdzić historię pojazdu i upewnić się co do jego stanu technicznego.
 • Transport do Polski odbywa się drogą morską i trwa około 1-2 miesięcy.
 • Po przywozie konieczne jest dokonanie oclenia i rejestracji auta w Polsce.

Samochody z Dubaju - dobre okazje

Import samochodów z Dubaju do Polski to obecnie bardzo popularny trend. Auta sprowadzane stamtąd cieszą się zainteresowaniem ze względu na atrakcyjne ceny przy stosunkowo niewielkich przebiegach. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór marek i modeli dostępnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Dubaju znajdziemy zarówno auta z Europy, Azji jak i USA, w tym zarówno popularne marki, jak i luksusowe limuzyny. Stosunkowo łagodny klimat oraz dobre warunki drogowe sprawiają, że samochody nie są tam tak eksploatowane jak w Polsce.

Gdzie szukać okazji w Dubaju?

Najwięcej samochodów na sprzedaż można znaleźć w dwóch głównych miejscach w Dubaju:

 • Autoryzowanych komisach samochodowych, które oferują głównie samochody z salonów marek premium z niewielkimi przebiegami.
 • Targowiskach samochodowych, takich jak Al Aweer, gdzie można znaleźć tańsze oferty od prywatnych właścicieli.

W obu przypadkach należy sprawdzić historię pojazdu, aby mieć pewność co do jego pochodzenia i stanu technicznego.

Jak kupić auto z Dubaju?

Zakup samochodu w Dubaju do przywozu do Polski składa się z kilku kluczowych kroków.

Po wyszukaniu interesującego modelu i sprawdzeniu jego stanu technicznego, kolejnym etapem jest negocjacja ceny zakupu z aktualnym właścicielem pojazdu.

Kluczowe jest spisanie umowy kupna-sprzedaży zawierającej wszystkie istotne dane samochodu oraz obu stron transakcji. Pozwoli to uniknąć problemów formalnych przy dalszych procedurach.

Następnie auto należy przetransportować do Polski, organizując transport drogą morską. Sam proces zakupu i transportu warto powierzyć profesjonalnej firmie specjalizującej się w imporcie samochodów z Dubaju.

Dokumenty i płatność

Do kompletu wymaganych dokumentów należą m.in. dokumenty własności samochodu, dokumenty transportowe oraz pełnomocnictwo morskie dla firmy transportowej.

Płatność realizowana jest zwykle przelewem bankowym po zawarciu umowy kupna i potwierdzeniu opłat transportowych. Część kwoty za auto wpłacana jest z góry, pozostała po przybyciu samochodu do Polski.

Czytaj więcej: Hotele na Półwyspie Helskim - Najlepsze oferty

Transport samochodów z Dubaju

Samochody sprowadzane są z Dubaju drogą morską, specjalnymi transportowcami przystosowanymi do przewozu pojazdów. Podróż trwa zwykle od 4 do 6 tygodni w zależności od trasy i warunków pogodowych.

Koszt transportu to średnio około 1500-2500 zł w przypadku typowego sedanu lub SUVa. Dużą zaletą transportu morskiego jest brak limitów przebiegu czy wieku pojazdu.

Trasa Czas Koszt
Dubaj - Gdynia ok. 5 tygodni ok. 2200 zł
Dubaj - Brema ok. 4 tygodnie ok. 1600 zł

Samochód transportowany jest w specjalnym kontenerze, zabezpieczony przed uszkodzeniami. Po dotarciu na miejsce odbywa się oclenie auta i końcowe formalności związane z rejestracją w Polsce.

Warto pamiętać o ubezpieczeniu transportu samochodu, na wypadek opóźnień, uszkodzeń lub innych nieprzewidzianych sytuacji.

Opłaty i przepisy celne przywozu

Samochody Dubaj - Auta z Dubaju, Dubaj Samochody

Sprowadzając samochód z zagranicy, w tym z Dubaju, należy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłat celnych i podatkowych przy przywozie auta do Polski. Jest to kluczowy element całego procesu.

Do opłat należy:

 • Cło w wysokości od 2,5% do 10% wartości pojazdu w zależności od pojemności silnika.
 • Podatek Akcyzowy dla samochodów osobowych - 3,1% wartości.
 • Podatek VAT - 23% łącznej wartości auta i ww. podatków.

Przewoźnik zajmuje się odprawą celną, a importujący pojazd musi mieć przygotowaną niezbędną dokumentację samochodu do tego procesu.

Warto skorzystać z usług doświadczonego pośrednika, który pomoże sprawnie przebrnąć przez wszystkie formalności i rozliczenia.

Popularne marki samochodów w Dubaju

W Dubaju dostępna jest szeroka gama samochodów reprezentująca zarówno europejskich, azjatyckich jak i amerykańskich producentów. Dominują głównie niemieckie i japońskie marki premium.

Największą popularnością cieszą się: BMW, Mercedes, Lexus, Toyota, Nissan, Land Rover czy Porsche. Znaleźć można jednak także takie marki jak Audi, Volkswagen, Honda, Dodge czy Chrysler.

Dużą zaletą rynku w ZEA jest szeroka dostępność modeli, które nie były oficjalnie sprowadzane do Europy. Dotyczy to na przykład wielu modeli pick-up amerykańskich marek, które stanowią poszukiwany towar eksportowy.

Samochody z Dubaju - serwis i części

Co istotne, samochody pochodzące z Bliskiego Wschodu nie różnią się znacząco pod względem dostępności części i możliwości serwisowania od aut sprowadzanych z Europy.

Znaczna część modeli pochodzi właśnie z Unii Europejskiej, a pozostałe marki azjatyckie i amerykańskie mają dobrze rozwinięte zaplecze serwisowe także w Polsce.

W większości przypadków możliwy jest więc bezproblemowy serwis i naprawa samochodów w kraju, korzystając z oficjalnych punktów dealerskich i autoryzowanych warsztatów poszczególnych marek.

Podsumowanie

Import samochodów z Dubaju zyskuje w ostatnich latach na popularności w Polsce. Auta sprowadzane stamtąd okazują się często atrakcyjniejsze cenowo od ofert krajowych, przy porównywalnej jakości i stanie technicznym. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór marek i modeli na rynku samochodów używanych w Dubaju.

Dubaj Samochody z drugiej ręki pochodzą najczęściej z Europy lub Stanów Zjednoczonych, choć znaleźć można również atrakcyjne modele z Japonii czy Korei Południowej. Nabywcy muszą liczyć się z kosztami transportu do Polski oraz opłatami celno-podatkowymi. Mimo to, finalny rachunek często i tak okazuje się niższy niż przy zakupie podobnego samochodu w kraju.

Sprowadzając auta z Dubaju trzeba zwracać szczególną uwagę na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz jego historii, aby uniknąć ewentualnych problemów po rejestracji auta w Polsce. Pomocne okazują się w tym zakresie usługi sprawdzonych pośredników, którzy kompleksowo obsłużą cały proces importu samochodów.

Mimo kilku niezbędnych formalności, import samochodów z Dubaju dla wielu osób stanowi obecnie ciekawą alternatywę dla zakupu auta z polskiego rynku wtórnego. Co istotne, samochody te nie stanowią problemu jeśli chodzi o późniejsze ich serwisowanie czy zakup części zamiennych.

5 Podobnych Artykułów

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć
 3. Mapa Gór Sowich – Szczegółowa mapa Gór Sowich
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Co zabrać ze sobą podczas podróży do Grecji
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły