Trasa promowa z Korfu do Albanii - Rezerwacje i Informacje

Trasa promowa z Korfu do Albanii - Rezerwacje i Informacje
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska14.12.2023 | 6 min.

Trasa Korfu Albanii to popularny rejs promowy łączący grecką wyspę Korfu z albańskim wybrzeżem Morza Jońskiego. W artykule przedstawiamy praktyczne informacje na temat rezerwacji biletów, rozkładu rejsów, atrakcji oraz ciekawostki związane z podróżą tą trasą.

Kluczowe wnioski:
 • Rejsy z Korfu do Albanii odbywają się regularnie, a bilety można rezerwować online lub w biurach podróży.
 • Podróż promami z Korfu do Albanii trwa zaledwie około 30-60 minut.
 • W Albanii warto zwiedzić m.in. antyczne miasto Butrint oraz plaże w Ksamil.
 • Przy odprawie paszportowej należy uważać na przemyt oraz procedury celne.
 • Cała trasa promowa Korfu - Albania - Korfu z atrakcjami turystycznymi zajmuje około 12 godzin.

Trasa Korfu Albanii promowa

Trasa promowa łącząca wyspę Korfu w Grecji z wybrzeżem Albanii cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Rejsy na tej trasie odbywają się regularnie w okresie od maja do września dzięki połączeniom promowym oferowanym przez takie linie jak Anek Lines, Adriatic Lines czy Ionian Group.

Podróż z Korfu do Albanii trwa zaledwie około 30-60 minut w zależności od wybranego armatora. Promy wypływają z portu w Korfu (wyspa Korfu) do albańskiego miasta Saranda, położonego naprzeciwko wyspy greckiej - jest to najkrótsza trasa morska między tymi krajami.

Rejsy promowe na trasie

Najczęściej wybieranym armatorem na trasie Korfu - Albania jest grecka linia Anek Lines, która oferuje rejsy promowe ze stałym rozkładem kursowania. Codziennie z portu w Korfu do Sarandy odpływa prom Anek Lines o godzinach 10:30, 14:30 oraz 18:30.

Bilety z Korfu do Sarandy kosztują od ok 20 do 40 EUR w jedną stronę w zależności od terminu i linii promowej. Cała podróż wraz z powrotem i zwiedzaniem Albanii zajmuje około 12 godzin.

Rezerwacja tras Korfu Albanii

Rezerwacji biletów promowych Korfu - Saranda można dokonać na kilka sposobów:

 • online - na stronach internetowych promowych linii
 • w biurze podróży - możliwość rezerwacji całego wyjazdu
 • bezpośrednio w porcie w Korfu - na około 1 godzinę przed rejsem

Wybierając się w rejs na trasie Korfu - Albania, warto pamiętać o sprawdzeniu przepisów wjazdowych do Albanii dla swojego obywatelstwa oraz o ewentualnych opłatach wizowych.

Odprawa graniczna i celna

Podróżni zmierzający do Albanii drogą morską z Korfu powinni posiadać ważny paszport oraz przygotować się na standardową odprawę graniczną i celną podczas przybycia promu do docelowego portu. Warto też uważać na próby przemytu nielegalnych towarów, które mogą skończyć się dotkliwymi karami.

Najlepiej nie przywozić ze sobą zbyt wielu wartościowych przedmiotów i gotówki, które mogłyby ściągnąć czyjąś uwagę.

Po sprawnym przejściu kontroli bezpieczeństwa i odprawy można udać się na zwiedzanie Albanii lub bezpośrednio wrócić promami kursującymi z powrotem z Sarandy do Korfu.

Czytaj więcej: Śląskie na weekend - najlepsze atrakcje i miejsca

Informacje o trasie Korfu Albanii

Trasa promowa Korfu - Albania to niezwykle urozmaicone połączenie morskie , które może stanowić świetną przygodę dla amatorów podróży. Wiedząc już, jak przebiega rezerwacja biletów promowych i odprawa graniczna, warto poznać nieco bliżej, jak wygląda sama trasa.

Wycieczka statkiem

Rejsy ze wschodniego wybrzeża Korfu do Sarandy w Albanii odbywają się wzdłuż malowniczego wybrzeża z licznymi zatokami i wyspami. Podczas około godzinnej podróży promowej można podziwiać panoramy górskich krajobrazów oraz zabudowę nadmorskich miejscowości po obu stronach cieśniny.

Ze statku dobrze widoczny jest m.in. grecki kurort Sidari na północy Korfu, urokliwa grecka wyspa Erikoussa oraz po stronie albańskiej - miasto portowe Vlore. Bez wątpienia jest to jeden z ciekawszych rejsów w basenie Morza Jońskiego.

Porty na trasie Korfu (Grecja) Saranda (Albania)
Czas trwania rejsu ok. 30-60 minut
Odprawa graniczna paszportowa i celna

Zwiedzanie Albanii

Po dopłynięciu do Sarandy warto poświęcić nieco czasu na zwiedzanie Albanii. W pobliżu znajduje się m.in. antyczne miasto Butrint wpisane na listę UNESCO czy urocze plaże i zatoczki w Ksamil. Można wybrać się też dalej, np. do stolicy Tirany czy miasta-muzeum Berat.

Rozkład rejsów Korfu Albania

Trasa promowa z Korfu do Albanii - Rezerwacje i Informacje

Sprawdzenie aktualnego rozkładu rejsów promowych na trasie Korfu - Albania pozwoli precyzyjnie zaplanować cały wyjazd. Poniżej przedstawiamy przykładowy rozkład dla promów linii Anek Lines odpływających z Korfu do Sarandy w sezonie 2023:

Kurs Port wypłynięcia Godzina wypłynięcia
1 Korfu 10:30
2 Korfu 14:30
3 Korfu 18:30

Podobny rozkład rejsów oferują także inne linie promowe na połączeniu Korfu - Saranda, np. Ionian Group czy Adriatic Lines. Przed podróżą warto sprawdzić aktualny rozkład interesującego nas przewoźnika, tak aby trafnie zaplanować wizytę w Albanii.

Bilety promowe Korfu Albania

Na koniec warto wspomnieć o kosztach rejsu na promowej trasie Korfu - Albania. Ceny biletów uzależnione są od kilku czynników:

 • Terminu podróży - sezonowość cen biletów
 • Wybranej linii promowej - różne taryfy
 • Typu biletu - np. w dwie strony
 • Dodatkowych opłat, np. za samochód czy kabinę

Średnie ceny za bilet w jedną stronę bez dodatkowych opcji w 2023 roku wynoszą ok. 20-40 EUR w zależności od terminu i promowej linii. Rezerwując z wyprzedzeniem można trafić na promocje i obniżki.

Podsumowanie

Trasa promowa z Korfu do Albanii cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów odwiedzających Morze Jońskie. Rejsy na połączeniu Korfu - Saranda odbywają się codziennie, a ich rozkład, ceny biletów i atrakcje po drodze zostały szczegółowo omówione powyżej.

Podróż promami z Korfu do Albanii trwa zaledwie około godziny, więc warto połączyć ją z wycieczką do Albanii. Oprócz zwiedzania Sarandy, można udać się do historycznego Butrintu, malowniczego Ksamil lub dalej - do Tirany czy Beratu.

Przed rejsem warto sprawdzić formalności graniczne dla swojego obywatelstwa oraz zarezerwować bilety z wyprzedzeniem by znaleźć okazyjne promocje. Podczas odprawy należy uważać na przemyt i kwestie celne.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże zaplanować udany rejs Korfu - Saranda - Korfu i poznanie Albanii z pokładu promu. Zapraszamy do skorzystania z naszych praktycznych porad podczas podróży!

5 Podobnych Artykułów

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć
 3. Mapa Gór Sowich – Szczegółowa mapa Gór Sowich
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Co zabrać ze sobą podczas podróży do Grecji
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły