Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć

Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska15.12.2023 | 7 min.

Rewa Co warto zobaczyć to urokliwe miasteczko położone nad jeziorem Rewalskim, które przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze atrakcje turystyczne samej Rewy i jej okolic - zarówno te znane, jak i mniej oczywiste. Opisujemy warto zobaczenia zabytki, osobliwości przyrodnicze i proponujemy ciekawe trasy zwiedzania. Znajdziecie tu także wskazówki dotyczące bazy noclegowej, gastronomii oraz pomysły na aktywny wypoczynek. Zapraszamy więc do lektury i odkrywania uroków Rewy i okolic!

Kluczowe wnioski:
 • Rewa to urocze miasteczko nad Jeziorem Rewalskim z wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi
 • Wśród głównych atrakcji wymienić należy zabytki w centrum, osobliwości przyrodnicze i malownicze trasy rowerowe
 • W artykule znajdują się wskazówki dotyczące bazy noclegowej, gastronomii oraz pomysły na aktywny wypoczynek
 • Opisujemy zarówno najbardziej znane atrakcje Rewy, jak i te mniej oczywiste, które warto odwiedzić
 • Zachęcamy do lektury artykułu i odkrywania uroków Rewy i okolic podczas pobytu turystycznego

Rewa - Gdzie warto pojechać

Rewa to malownicze miasteczko położone nad Jeziorem Rewalskim, które co roku przyciąga rzesze turystów. Czym zachwyca? Przede wszystkim pięknym położeniem, bogactwem zabytków i ciekawych atrakcji turystycznych. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze miejsca i rzeczy, które Rewa Co warto zobaczyć ma do zaoferowania.

Centrum Rewy to prawdziwa perła - rynek z wieloma zabytkowymi kamieniczkami, baszta z egipskim portalem, ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku. Można tu spędzić cały dzień, podziwiając architekturę i robiąc zdjęcia. Poza tym warto wybrać się na spacer Bulwarem Nadmorskim wzdłuż plaży, podziwiając widoki na Zatokę Pucką.

Punkty widokowe

Z wielu punktów widokowych rozciągają się przepiękne panoramy Jeziora Rewalskiego, Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Szczególnie warte polecenia są: Pokazowa Góra, Wieża widokowa na wzgórzu Morena oraz punkt widokowy na Górze Strzeleckiej.

Zabytki Rewy warte zobaczenia

Najcenniejsze zabytki Rewy koncentrują się wokół malowniczego, wręcz bajkowego Rynku. Wśród nich na uwagę zasługują: gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XV w., najstarsza w mieście kamienica “Ulricha” z XVII w., barokowa figura św. Trójcy, a także pozostałości średniowiecznych murów miejskich i Baszty Białej. Nieopodal znajdują się też ciekawe ruiny gotyckiego Zamku Krzyżackiego z XIII w.

Wędrując uliczkami Starego Miasta można poczuć klimat minionych epok. Warto zaglądać do wnętrz podwórek, bram, kamienic, aby dostrzec urok dawnej architektury. Niektóre kamienice szczycą się elewacjami ozdobionymi w typowym dla Rewy stylu, z licznymi zdobieniami i detalami.

Rewa to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Polski. Renesansowe kamieniczki przytulonego Rynku, wąskie, kręte uliczki i wiernie odrestaurowane fasady tworzą niepowtarzalny urok tego miasta.

Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej

Barokowe Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej to jedna z najważniejszych świątyń diecezji pelplińskiej. Znajduje się tutaj cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z I poł. XVII w. Rocznie przybywa tutaj ponad 100 tysięcy pielgrzymów i turystów!

Czytaj więcej: Weekend Dolny Śląsk - Romantyczny wypad we dwoje

Najciekawsze atrakcje przyrodnicze

Rewa i okolice atrakcje turystyczne to nie tylko ciekawe zabytki, ale także osobliwości przyrodnicze. Do najchętniej odwiedzanych należą: malownicze wybrzeże Zatoki Puckiej z klifami, latarnia morska Stilo i Trzy Kopce - najwyższe wzniesienie na Półwyspie Helskim.

Szczególnie warte polecenia są także rejsy statkiem po Jeziorze Rewalskim. Podczas godzinnej wycieczki turyści mogą zobaczyć urokliwe zatoczki jeziora, malownicze wybrzeże i dzikie lasy otaczające akwen. Statek cumuje także na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie znajduje się XIX-wieczny pałac, w którym dziś mieści się hotel.

Z kolei miłośnicy przyrody koniecznie powinni odwiedzić rezerwat przyrody “Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego”. Rosną tu imponujące okazy drzew z rodziny cyprysowatych. Stanowią one pozostałość Puszczy Darżlubskiej.

Jezioro Obłęskie

Naturalny, sosnowy park krajobrazowy wokół Jeziora Obłęskiego to kolejna perełka przyrodnicza. Można tutaj podziwiać malownicze widoki, piaszczyste plaże, strome klify i urwiska. Okolica obfituje w grzyby i jagody.

Zwiedzanie okolic Rewy - co warto zobaczyć

Atrakcje turystyczne w Rewie i okolicach - Co warto zobaczyć

Rewa to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolic. W promieniu kilkunastu kilometrów znajduje się wiele interesujących miejsc i atrakcji turystycznych. Oto nasze propozycje na jednodniowe wycieczki.

Krynica Morska i Piaski Spacer po uroczym nadmorskim kurorcie i wizyta w Centrum Promocji Regionu
Puck i Swarzewo Zwiedzanie zabytkowego Pucka, przeprawa promem do Swarzewa
Jurata i Jastarnia Plażowanie, Nadmorski Park Krajobrazowy, latarnia morska

Wycieczkę w okolice Rewy można także połączyć z Rewa Atrakcje dla dzieci. Mini zoo w Swarzewie, Park Dinozaurów w Juracie i Muzeum Motyli w Pucku z pewnością zaciekawią najmłodszych!

Najlepsze trasy rowerowe w okolicy

Malownicze położenie i niewielkie odległości sprawiają, że Rewa i okolice świetnie nadają się do zwiedzania rowerem. Wytyczono tutaj wiele ciekawych szlaków i tras rowerowych różnej długości.

Jedną z najbardziej popularnych jest trasa wokół Półwyspu Helskiego. Prowadzi m.in. przez Trzy Kopce, Juratę, Jastarnię. Cała pętla liczy ok. 50 km. Spragnieni dłuższej przejażdżki mogą dotrzeć aż na sam cypel Półwyspu Helskiego (dodatkowe 30 km).

 • Helska trasa rowerowa jest dość płaska, prowadzi malowniczym wybrzeżem, więc nadaje się nawet dla mniej wprawionych rowerzystów.
 • Inną ciekawą opcją jest Trasa Nadmorska biegnąca przez Mechelinki, Kosakowo do Rewy - łącznie ok. 37 km.

Rewa - weekend ze smakiem lokalnych potraw

Atrakcją turystyczną Rewy jest także doskonała regionalna kuchnia, bazująca głównie na owocach morza i rybach. Najpopularniejszymi daniami są: pierogi rybne, śledzie po rewskiemu, halibut z grilla oraz zupa rybna.

Miłośnicy ryb i owoców morza powinni spróbować specjałów serwowanych w licznych restauracjach i barach w okolicy Bulwaru, np. Fregata, Harnaś czy Chałupa Rybaka. Dopełnieniem posiłku niech będą lokalne piwa z pobliskich browarów rzemieślniczych - np. Kowal czy Stoczniowiec.

Zarówno fani aktywnego wypoczynku, poszukiwacze zabytków, jak i miłośnicy przyrody znajdą w Rewie i okolicach wiele atrakcji dla siebie. Zapraszamy na weekend lub dłuższą wyprawę w te urokliwe rejony!

Podsumowanie

Rewa to urokliwe miasteczko nad Jeziorem Rewalskim, które zachwyca turystów bogactwem zabytków i malowniczym położeniem. W artykule przedstawiliśmy najciekawsze Rewa Co warto zobaczyć - zarówno w samej Rewie, jak i w okolicznych miejscowościach. Opisaliśmy rynek Starego Miasta, ruiny zamku krzyżackiego, sanktuarium w Rewie, osobliwości przyrodnicze nad Zatoką Pucką i Jeziorem Obłęskim.

Proponujemy również plan zwiedzania okolic Rewy, obejmujący m.in. Krynicę Morską, Puck i Swarzewo. Przedstawiamy także interesujące Rewa i okolice atrakcje turystyczne dla dzieci - mini zoo, park dinozaurów i muzeum motyli. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością docenią opis malowniczych tras rowerowych w regionie.

Ponadto zachęcamy do skosztowania lokalnych przysmaków Rewy i okolic - m.in. pierogów rybnych, śledzi po rewsku czy zupy rybnej. Podpowiadamy sprawdzone restauracje i bary. Na koniec przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące bazy noclegowej - od hoteli, przez kwatery, po pole namiotowe nad jeziorem.

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik zainspiruje do odwiedzenia Rewy i poznania jej licznych Rewa Atrakcje dla dzieci oraz atrakcji turystycznych. To miejsce warte zobaczenia i idealne na weekendowy wypad z rodziną!

Najczęstsze pytania

Do największych atrakcji Rewy należą: średniowieczny rynek ze zabytkowymi kamieniczkami, ruiny Zamku Krzyżackiego, sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej, Bulwar Nadmorski wzdłuż plaży, a także liczne punkty i wieże widokowe, skąd roztaczają się przepiękne panoramy na okolicę.

W okolicach Rewy polecamy odwiedzić m.in. zabytkowy Puck, urocze nadmorskie miasteczka - Krynicę Morską i Jastarnię, Centrum Promocji Regionu w Piaskach, a także rezerwat przyrody "Cisy Staropolskie" i Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Swarzewie.

W Rewie szczególnie polecamy spróbować lokalnych specjałów w restauracjach położonych nad samym brzegiem jeziora: Fregata, Harnaś, Chałupa Rybaka. Serwują one wyśmienite dania rybne, w tym smażone śledzie po rewsku czy zupę rybą.

W Rewie dzieci na pewno ucieszą rejsy statkiem po Jeziorze Rewalskim, wycieczka mini pociągiem do Energylandii w Zatorze, Butterfly House (ogród motyli), a także liczne place zabaw, parki linowe i ścieżki rowerowe w okolicy.

W Rewie istnieje szeroki wybór noclegów - od hoteli, przez pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne po liczne pola namiotowe nad Jeziorem Rewalskim. Wszystko zależy od budżetu i oczekiwanego standardu.

5 Podobnych Artykułów

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Piaszczyste plaże w Czarnogórze - Najlepsze miejsca do odpoczynku
 3. Hostel Bielsko-Biała - komfortowe noclegi w centrum
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Co zabrać ze sobą podczas podróży do Grecji
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły