Metro Dubaj - Bilety, Trasy, Ceny

Metro Dubaj - Bilety, Trasy, Ceny
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska15.12.2023 | 4 min.

Metro Dubaj to nowoczesny i szybki środek transportu publicznego w tym popularnym mieście turystycznym. W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego na temat dubajskiego metra - począwszy od tego, jak kupić bilety, poprzez opis poszczególnych linii, stacji i tras, aż po praktyczne porady, jak najlepiej skorzystać z tej formy transportu. Przedstawimy Ci pełną mapę metra w Dubaju, abyś swobodnie mógł zaplanować podróż po mieście. Podpowiemy również, jak tanio i wygodnie dojechać metrem na lotnisko w Dubaju.

Kluczowe wnioski:
 • Metro w Dubaju ma dwie linie i łącznie 47 stacji.
 • Bilety na metro można kupić w automatach lub korzystając z aplikacji mobilnej.
 • Najtańszy bilet na jedną stację kosztuje 4 dirhamy (ok. 4 zł).
 • Dojazd metrem na lotnisko w Dubaju zajmuje około 8 minut.
 • Rozkład jazdy dubajskiego metra jest bardzo przyjazny - pociągi kursują średnio co 8 minut.

Metro w Dubaju - stacje i linie

Metro Dubaj to nowoczesny system transportu publicznego, który ułatwia przemieszczanie się po tym tętniącym życiem mieście. Składa się z dwóch głównych linii - Czerwonej i Zielonej.

Czerwona linia liczy aż 29 stacji i łączy ze sobą najważniejsze punkty Dubaju - od dzielnicy finansowej, poprzez Centrum Handlowe Dubai Mall, po historyczną dzielnicę Bastaakia. Zielona linia jest krótsza (18 stacji), ale równie istotna - kursuje m.in. w okolicach lotniska w Dubaju.

Obie linie spotykają się ze sobą na stacji przesiadkowej Union. Można więc z łatwością przesiąść się z jednej na drugą. Ogółem metro w Dubaju liczy już 47 stacji - liczba ta ciągle rośnie, gdyż w budowie znajdują się kolejne odcinki obu linii.

Warto dodać, że oprócz typowych stacji metra, cztery z nich znajdują się... pod ziemią! Są to stacje Financial Centre, Emirates Towers, World Trade Centre oraz Burj Khalifa/Dubai Mall na linii czerwonej. Jest to spore osiągnięcie inżynieryjne, zważywszy na fakt, że metro w Dubaju zbudowano na pustyni.

Mapa linii i stacji metra w Dubaju

Poniższa tabela zawiera pełną listę wszystkich stacji dubajskiego metra (stan na 2023 rok):

Linia Czerwona Linia Zielona
Rashidiya Etisalat
Airport Terminal 1 Al Qusais
Airport Terminal 3 Al Nahda
Al Qusais Stadium
... ...

Bilety na metro w Dubaju - ceny i zniżki

System biletowy dubajskiego metra jest oparty na strefach. Cała sieć podzielona jest na 5 stref, a ich liczba określa cenę biletu.

Ile kosztuje przejazd metrem w Dubaju? Najtańszy bilet na jedną stację (jedną strefę) to 4 dirhamy (ok. 4 zł). Bilet na maksymalną liczbę stref (5) kosztuje 8,50 dirhama (ok. 8,5 zł).

Bilety można kupić w jednym z wielu automatów zlokalizowanych na każdej stacji metra. Drugą opcją jest zakup online za pomocą aplikacji mobilnej RTA Dubai.

Warto kupić kartę NOL z doładowaniem, dzięki czemu za każdy kolejny przejazd zapłacimy mniej.

Istnieją też pewne zniżki na przejazdy dubajskim metrem. Osoby niepełnosprawne uprawnione są do zakupu specjalnego biletu ulgowego (Gold NOL) za 2 dirhamy. Taką samą cenę oferuje się studentom za okazaniem ważnej legitymacji.

Jak kupić bilety na metro w Dubaju?

Bilety na dubajskie metro można kupić na kilka sposobów:

 • W automacie - płatność gotówką lub kartą płatniczą
 • W kiosku z pracownikiem - możliwość zadania dodatkowych pytań

Poza tym bilety na metro Dubaj dostępne są online w aplikacji RTA...

Czytaj więcej: Metro Dubaj - Bilety, Trasy, Ceny, Komunikacja Miejska

Podsumowanie

Metro Dubaj - Bilety, Trasy, Ceny

W niniejszym artykule przybliżyliśmy Ci wszystkie najważniejsze informacje na temat Metro Dubaj - ultranowoczesnego systemu transportu publicznego w tym tętniącym życiem mieście. Dowiedziałeś się m.in. ile kosztują bilety na metro w Dubaju, jak tanio dojechać nim na lotnisko czy jak korzystać z automatów biletowych.

Przedstawiliśmy szczegółowy opis obu linii metra z dokładną listą wszystkich 47 stacji. Wiemy już, że metro w Dubaju dzieli się na Czerwoną (29 stacji) i Zieloną (18 stacji). Obie linie krzyżują się ze sobą na stacji Union, która pełni rolę głównego węzła przesiadkowego.

Omówiliśmy także system biletowy Komunikacji Miejskiej Dubaj - wiemy już, że jest oparty na strefach i że najtańszy bilet na 1 przystanek kosztuje 4 dirhamy. Podpowiedzieliśmy również, jak taniej jeździć mając kartę NOL z doładowaniem.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci sprawnie poruszać się po Dubaju korzystając z metra. W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

5 Podobnych Artykułów

 1. Gdańsk pensjonaty z wyżywieniem - najlepsze noclegi blisko morza
 2. Piaszczyste plaże w Czarnogórze - Najlepsze miejsca do odpoczynku
 3. Hostel Bielsko-Biała - komfortowe noclegi w centrum
 4. Najlepsze Atrakcje Londynu i Mapa Zwiedzania
 5. Co zabrać ze sobą podczas podróży do Grecji
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
Ekologia i ochrona przyrody to moje największe pasje. Popularyzuję wiedzę o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt. Uczulam też na problem zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem i emisji spalin. Zabieram czytelników w podróż po najciekawszych rezerwatach przyrody w Polsce.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły