Producenci

Każdy z nas chociaż raz w życiu borykał się z zalegającą woskowiną w uszach. Doskonałą metodą na pozbycie się wosku z kanałów usznych są świece do uszu. Próba wyczyszczenia woskowiny patyczkiem do uszów, zazwyczaj jedynie pogarsza sytuację, całkowicie zatykając kanał słuchowy, przez wepchnięcie wosku w głąb ucha. Świecowanie uszu to skuteczna metoda, która w zaciszu własnego domu pozwala na oczyszczenie uszu i pobycie się uporczywego problemu zatkanych uszów. Zabieg konchowania kanałów usznych znany jest co najmniej od czasów starożytnych. Powszechnie stosowny był w kulturach Azji, Europy oraz Ameryki. 

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu - na czym polega?

Świecowanie uszu polega na umieszczeniu w uchu pustej, pokrytej woskiem świecy. Zapalona świeca zasysa rozpuszczony pod wpływem ciepła wosk. To skuteczna i niezwykle szybka metoda na oczyszczenie kanałów usznych. Świecowanie uszu to inaczej konchowanie uszu czy zabieg woskowania. Ta alternatywna metoda klasycznego płukania uszów w celu pozbycia się zalegającej woskowiny, cieszy się coraz większym uznaniem oraz powszechną popularnością. 

Chcąc wykonać świecowanie uszu, należy położyć się na boku, z uchem, które będzie oczyszczane skierowanym do góry. Świece do uszu należy umieścić zaostrzonym końcem w uchu. Używamy jej razem z papierową bądź plastikową podkładką, której zadaniem jest wyłapywanie kapiącego wosku. Na przeciwnym końcu świeca jest zapalana i podtrzymywana w stabilnej pozycji. Systematycznie odcina się wypalone kawałki świecy. Dym z palonej świecy wysusza kanał słuchowy, co stymuluje naturalne wydalanie woskowiny z ucha, jak również martwych komórek, pyłów, pasożytów i pleśni. Całe świecowanie uszu trwa około 6-7 minut. Cały proces w asyście drugiej osoby jest całkowicie bezpieczny. Gasimy kikut, który znajduje się kilka centymetrów od głowy, wyjmujemy użytą świece do uszu i kończymy cały zabieg. 

Konchy do uszu i ich krótka charakterystyka.

Świece do uszu są pustymi rurkami o długości mniej więcej 25 cm. Wykonuje się je ze starannie wyselekcjonowanej bawełny bądź lnu, zawijając w ciasne stożki. Tak przygotowane świeczki do uszu nasącza się woskiem sojowym, pszczelim bądź parafiną, a następnie pozostawia się je do całkowitego stwardnienia. 

Użyte świece do uszu zawierają w sobie wyciągnięty z uszów wosk oraz inne zanieczyszczenia zgromadzone w naszych kanałach usznych. 

Świecowanie uszu i jego dodatkowe zalety 

Świeczki do uszu, prócz tego, że pozwalają pozbyć się dolegliwość zatkanych uszów, to dodatkowo wykazują jeszcze wiele dodatkowych zalet. Badania naukowe pokazują, że konchy do uszu mają pozytywny wpływ na zapalenie zatok, szum w uszach, ból zatok, zawroty głowy czy zapalenie ucha środkowego. Stosuje się je więc nie tylko w przypadku zatkanego ucha i zalegającej woskowiny, lecz także w przypadku wielu innych schorzeń. 

Szukasz skutecznej metody, dzięki której znów poczujesz, że Twoje uszy są czyste, a słuch wyostrzony? Świecowanie uszu to rewelacyjna, naturalna metoda, dzięki której pozbędziesz się woskowiny usznej na długi czas. Przekonaj się osobiście, jakie to proste!. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl